MODEL: UA65DU7000UXZN
Samsung UHD UA65DU7000UXZN 65-Inch UHD Smart TV (2024)
QAR
2,499
Easy Payment Plans
i
Same-day to 2-day delivery
Check availability in store
Store finder
Features:
- 65'' Crystal UHD DU7000 4K Smart TV (2024)
- Refresh Rate :50Hz
- Crystal Processor 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ Support
- AI Upscale:4K Upscaling
- Motion Technology : Motion Xcelerator
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
2499.0
Protect your purchase
Extended Warranty
1 Year
QAR 182
2 Years
QAR 278
3 Years
QAR 415
Accidental Damage
1 Year
QAR 354
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 487
2 + 3 Years
QAR 635
QAR
Easy Payment Plans
i
Protect your purchase
Extended Warranty
QAR 182
2 Years
QAR 278
3 Years
QAR 415
Accidental Damage
QAR 354
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 487
2 + 3 Years
QAR 635
Features:
- Refresh Rate :50Hz
- Crystal Processor 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ Support
- AI Upscale:4K Upscaling
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Networking
Bluetooth
Yes
Bluetooth Version
5.2
WI-FI
Yes
WI-FI Standards
Wi-Fi 5
Display
Display Diagonal
65"
Display Resolution (numeric)
4K (3,840 x 2,160)
Software
Operating System Installed
Tizen
Others
Ports
HDMI:3,USB: 1, Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1452.9 x 879.5 x 267.4 mm, 23.0 kg