نموذج:  UA85DU8000UXZN
Samsung UHD UA85DU8000UXZN 50-Inch UHD Smart TV(2024)
QAR ٧٬٢٩٩
Easy Payment Plan
خطط الدفع السهلة
Starting from QAR 608.25/month
i
التسليم في نفس اليوم إلى يومين
التحقق من التوفّر في المتجر
Features:
  • 85'' Crystal UHD DU8000 4K Smart TV (2024)
  • Refresh Rate :100Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Motion Technology : Motion Xcelerator 120 Hz
What's Included
  • Remote Controller
  • User Manual
  • Power Cable.
عرض الوصف الكامل
شعار نقاط الولاء
اكسب 7299 نقطة ولاء تعادل QAR 72.98
حماية عمليتك الشرائية
الضمان الممتد
1 سنة
QAR ٥٣٩
2 سنين
3 سنين
الضرر العرضي
1 سنة
الضرر الممتد + العرضي
1 + 2 سنين
2 + 3 سنين
Easy Payment Plan
خطط الدفع السهلة
Starting from QAR 608.25/month
i
حماية عمليتك الشرائية
الضمان الممتد
2 سنين
3 سنين
الضرر العرضي
الضرر الممتد + العرضي
1 + 2 سنين
2 + 3 سنين
Features:
  • Refresh Rate :100Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
What's Included
  • Remote Controller
  • User Manual
  • Power Cable.
عرض الوصف الكامل
عرض وصف أقل
المواصفات
Networking
Bluetooth
Yes
Bluetooth Version
5.2
WI-FI
Yes
WI-FI Standards
Wi-Fi 5
Display
Display Diagonal
85"
Display Resolution (numeric)
4K (3,840 x 2,160)
Software
Operating System Installed
Tizen
Others
المنافذ
HDMI:3,USB: 2, Ethernet ( LAN) : 1, Digital Audio Out (Optical) :1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1900.9 x 1131.5 x 394.7 mm, 56.3 kg