نموذج:  UA85DU8000UXZN
Samsung UHD UA85DU8000UXZN 50-Inch UHD Smart TV(2024)
Features:
  • 85'' Crystal UHD DU8000 4K Smart TV (2024)
  • Refresh Rate :100Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Motion Technology : Motion Xcelerator 120 Hz
Features:
  • Refresh Rate :100Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
Bluetooth Version
5.2
Display Diagonal
85"
المنافذ
HDMI:3,USB: 2, Ethernet ( LAN) : 1, Digital Audio Out (Optical) :1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1900.9 x 1131.5 x 394.7 mm, 56.3 kg