MODEL: QA75Q60DAUXZN
Samsung QLED QA75Q60DAUXZN 75-Inch (3840 x 2160) QLED 4K Flat Smart TV
QAR
٤٬٤٩٩
Easy Payment Plans
i
Same-day to 2-day delivery
Check availability in store
Store finder
Features:
- 75'' QLED Q60D 4K Smart TV (2024)
- Refresh Rate :50Hz
- Quantum Processor Lite 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
- AI Upscale:4K Upscaling
- Motion Technology : Motion Xcelerator
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
4499.0
Protect your purchase
Extended Warranty
1 Year
QAR 323
2 Years
QAR 499
3 Years
QAR 745
Accidental Damage
1 Year
QAR 637
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 873
2 + 3 Years
QAR 1,142
QAR
٤٬٤٩٩
Easy Payment Plans
i
Protect your purchase
Extended Warranty
QAR 323
2 Years
QAR 499
3 Years
QAR 745
Accidental Damage
QAR 637
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 873
2 + 3 Years
QAR 1,142
Features:
- Refresh Rate :50Hz
- Quantum Processor Lite 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- AI Upscale:4K Upscaling
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Networking
Bluetooth
Yes
Bluetooth Version
5.2
WI-FI
Yes
WI-FI Standards
Wi-Fi 5
Display
Display Diagonal
75"
Display Resolution (numeric)
4K (3,840 x 2,160)
Software
Operating System Installed
Tizen
Others
المنافذ
HDMI:3,USB: 2,Digital Audio Output ( Optical):1 Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1676.7 x 997.3 x 320 mm, 42.3 kg