نموذج:  QA55S90FAUXZN
Samsung OLED QA55S90FAUXZN 55'' OLED 4K Smart TV
Features:
  • 55" OLED S90F 4K Samsung Vision AI Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :100Hz (Up to 144Hz)
  • NQ4 AI Gen3 Processor
  • Contrast Enhancer : Real Depth Enhancer
  • HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
  • AI Upscale:4K AI Upscale Pro
  • Motion Technology : Motion Xcelerator 144 Hz
Features:
  • NQ4 AI Gen3 Processor
  • AI Upscale:4K AI Upscale Pro
Bluetooth Version
5.3
Display Diagonal
55"
Series
Samsung F Series
Dimensions and weight
Dimensions
1225.4 x 773.6 x 265.2 mm, ‎22.9 kg