MODEL:  QA55Q7FAAUXZN
Samsung QLED QA55Q7FAAUXZN 55'' QLED 4K Smart TV
QAR ٢٬٣٩٩
Easy Payment Plan
Easy Payment Plans
ابتداءً من QAR 199.92/شهر
i
التسليم في نفس اليوم إلى يومين
Check availability in store
Features:
  • 55" QLED Q7F 4K Samsung Vision AI Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :50Hz
  • Q4 AI Processor
  • Contrast Enhancer : Yes
  • Yes (Works with TV)
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Motion Technology : Motion Xcelerator
  • Power Cable.
View full description
Loyalty dots logo
Earn 2399 loyalty dots equivalent to QAR 23.99
Protect your purchase
Extended Warranty
1 Year
QAR 174
2 Years
QAR 267
3 Years
QAR 398
Accidental Damage
1 Year
QAR 340
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 465
2 + 3 Years
QAR 609
QAR ٢٬٣٩٩
Easy Payment Plan
Easy Payment Plans
ابتداءً من QAR 199.92/شهر
i
Protect your purchase
Extended Warranty
QAR 174
2 Years
QAR 267
3 Years
QAR 398
Accidental Damage
QAR 340
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 465
2 + 3 Years
QAR 609
Features:
  • Refresh Rate :50Hz
  • Q4 AI Processor
  • Contrast Enhancer : Yes
  • Yes (Works with TV)
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Bluetooth Version
5.3
Display Diagonal
55"
المنافذ
HDMI:3,USB: 1, Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung F Series
Dimensions and weight
Dimensions
1234.1 x 758 x 237.0 mm, 15.7 kg