MODEL:  QA75Q7FAAUXZN
Samsung QLED QA75Q7FAAUXZN 75'' QLED 4K Smart TV
QAR ٤٬٤٩٩
Easy Payment Plan
Easy Payment Plans
ابتداءً من QAR 374.92/شهر
i
التسليم في نفس اليوم إلى يومين
Check availability in store
Features:
  • 75" QLED Q7F 4K Samsung Vision AI Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :50Hz
  • Q4 AI Processor
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Motion Technology : Motion Xcelerator
  • Power Cable.
View full description
Loyalty dots logo
Earn 4499 loyalty dots equivalent to QAR 44.99
Protect your purchase
Extended Warranty
1 Year
QAR 323
2 Years
QAR 499
3 Years
QAR 745
Accidental Damage
1 Year
QAR 637
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 873
2 + 3 Years
QAR 1,142
QAR ٤٬٤٩٩
Easy Payment Plan
Easy Payment Plans
i
Protect your purchase
Extended Warranty
QAR 323
2 Years
QAR 499
3 Years
QAR 745
Accidental Damage
QAR 637
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 873
2 + 3 Years
Features:
  • Refresh Rate :50Hz
  • Q4 AI Processor
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Bluetooth Version
5.3
Display Diagonal
75"
المنافذ
HDMI:3,USB: 1, Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung F Series
Dimensions and weight
Dimensions
1677.5 x 1006.3 x 325 mm, 32.0 kg