MODEL: QA85Q60DAUXZN
Samsung QLED QA85Q60DAUXZN 85-Inch (3840 x 2160) QLED 4K Flat Smart TV
QAR
٦٬٤٩٩
Easy Payment Plans
i
التسليم في نفس اليوم إلى يومين
Check availability in store
Store finder
Features:
- 85'' QLED Q60D 4K Smart TV (2024)
- Refresh Rate :50Hz
- Quantum Processor Lite 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
- AI Upscale:4K Upscaling
- Motion Technology : Motion Xcelerator
6499.0
Protect your purchase
Extended Warranty
1 Year
QAR 467
2 Years
QAR 718
3 Years
QAR 1,077
Accidental Damage
1 Year
QAR 919
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 1,262
2 + 3 Years
QAR
٦٬٤٩٩
Easy Payment Plans
i
Protect your purchase
Extended Warranty
QAR 467
2 Years
QAR 718
3 Years
Accidental Damage
QAR 919
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
2 + 3 Years
Features:
- Refresh Rate :50Hz
- Quantum Processor Lite 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- AI Upscale:4K Upscaling
- Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Bluetooth Version
5.2
Display Diagonal
85"
المنافذ
HDMI:3,USB: 2,Digital Audio Output ( Optical):1 Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1900.9 x 1123.3 x 345.1 mm, 55.3 kg