MODEL: UA85DU7000UXZN
Samsung UHD UA85DU7000UXZN 85-Inch Hd Smart TV (2024)
QAR
٥٬٠٥٩
Easy Payment Plans
i
التسليم في نفس اليوم إلى يومين
Check availability in store
Store finder
Features:
- 85'' Crystal UHD DU7000 4K Smart TV (2024)
- Refresh Rate :50Hz
- Crystal Processor 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ Support
- AI Upscale:4K Upscaling
- Motion Technology : Motion Xcelerator
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
5059.0
Protect your purchase
Extended Warranty
1 Year
QAR 395
2 Years
QAR 608
3 Years
QAR 912
Accidental Damage
1 Year
QAR 778
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 1,068
2 + 3 Years
QAR 1,395
QAR
٥٬٠٥٩
Easy Payment Plans
i
Protect your purchase
Extended Warranty
QAR 395
2 Years
QAR 608
3 Years
QAR 912
Accidental Damage
QAR 778
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
2 + 3 Years
Features:
- Refresh Rate :50Hz
- Crystal Processor 4K
- Contrast Enhancer : Yes
- HDR 10+ Support
- AI Upscale:4K Upscaling
What's Included
- Remote Controller
- User Manual
- Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Networking
Bluetooth
Yes
Bluetooth Version
5.2
WI-FI
Yes
WI-FI Standards
Wi-Fi 5
Display
Display Diagonal
85"
Display Resolution (numeric)
4K (3,840 x 2,160)
Software
Operating System Installed
Tizen
Others
المنافذ
HDMI:3,USB: 1, Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1901.2 x 1132.3 x 359 mm, 46.5 kg