MODEL:  UA75U8000FUXZN
Samsung UHD UA75U8000FUXZN 75'' Smart TV
QAR ٤٬٣٩٩
Easy Payment Plan
Easy Payment Plans
Starting from QAR 366.58/month
i
التسليم في نفس اليوم إلى يومين
Check availability in store
Features:
  • 75" Crystal UHD U8000F 4K Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :50Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Motion Technology : Motion Xcelerator
  • Power Cable.
View full description
Loyalty dots logo
Earn 4399 loyalty dots equivalent to QAR 43.99
Protect your purchase
Extended Warranty
1 Year
QAR 323
2 Years
QAR 499
3 Years
QAR 745
Accidental Damage
1 Year
QAR 637
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 873
2 + 3 Years
QAR 1,142
QAR ٤٬٣٩٩
Easy Payment Plan
Easy Payment Plans
Starting from QAR 366.58/month
i
Protect your purchase
Extended Warranty
QAR 323
2 Years
QAR 499
3 Years
QAR 745
Accidental Damage
QAR 637
Extended + Accidental Damage
1 + 2 Years
QAR 873
2 + 3 Years
QAR 1,142
Features:
  • Refresh Rate :50Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Power Cable.
View full description
View less description
Specifications
Bluetooth Version
5.3
Display Diagonal
75"
المنافذ
HDMI:3,USB: 1, Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung F Series
Dimensions and weight
Dimensions
1668.1 x 1005.9 x 280 mm, 31.0 kg