نموذج:  UA85U8000FUXZN
Samsung UHD UA85U8000FUXZN 85'' Smart TV
QAR 6,899
Easy Payment Plan
خطط الدفع السهلة
Starting from QAR 574.92/month
i
Same-day to 2-day delivery
التحقق من التوفّر في المتجر
Features:
  • 85" Crystal UHD U8000F 4K Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :50Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Motion Technology : Motion Xcelerator
What's Included
  • Remote Controller
  • User Manual
  • Power Cable.
عرض الوصف الكامل
شعار نقاط الولاء
اكسب 6899 نقطة ولاء تعادل QAR 68.98
حماية عمليتك الشرائية
الضمان الممتد
1 سنة
QAR ٥٠٢
2 سنين
QAR ٧٧٣
3 سنين
الضرر العرضي
1 سنة
الضرر الممتد + العرضي
1 + 2 سنين
2 + 3 سنين
QAR 6,899
Easy Payment Plan
خطط الدفع السهلة
Starting from QAR 574.92/month
i
حماية عمليتك الشرائية
الضمان الممتد
2 سنين
3 سنين
الضرر العرضي
الضرر الممتد + العرضي
1 + 2 سنين
2 + 3 سنين
Features:
  • Refresh Rate :50Hz
  • Crystal Processor 4K
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
What's Included
  • Remote Controller
  • User Manual
  • Power Cable.
عرض الوصف الكامل
عرض وصف أقل
المواصفات
Networking
Bluetooth
Yes
Bluetooth Version
5.3
WI-FI
Yes
WI-FI Standards
Wi-Fi 5
Display
Display Diagonal
85"
Display Resolution (numeric)
4K (3,840 x 2,160)
Software
Operating System Installed
Tizen
Others
Ports
HDMI:3,USB: 1, Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung F Series
Dimensions and weight
Dimensions
1889.9 x 1132.8 x 326 mm, 40.7 kg