نموذج: QA83S90DAEXZN
Samsung OLED QA83S90DAEXZN 83-Inch OLED TV Smart TV (2024) Smart TV
QAR
١٨٬٩٩٩
Features:
- 83'' OLED S90D 4K Smart AI TV (2024)
- Refresh Rate :100Hz (Up to 144Hz)
- NQ4 AI Gen2 Processor
- Contrast Enhancer : Real Depth Enhancer
- HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
- AI Upscale:4K AI Upscale
- Motion Technology : Motion Xcelerator 144 Hz
١٨٬٩٩٩
Features:
- NQ4 AI Gen2 Processor
- AI Upscale:4K AI Upscale
Bluetooth Version
5.2
Display Diagonal
83"
المنافذ
HDMI:4,USB: 2,Digital Audio Output ( Optical):1 Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1851.0 x 1133.7 x 359.0 mm, 52.1 kg